Ideální do kuchyně – kamennou dlažbu jen tak nerozbijete, leda tak násilím pomocí kladiva nebo sbíječky, to možná ano. Ale pro běžné využívání v domácnostech, kancelářích či na různých typech pracovišť a společenských prostor je to naprosto ideální volba. Padající nádobí, vysypané potraviny, rozlitá voda, sirup, polévka či omáčka, saponátová čistidla, posouvání těžkým nábytkem – tomu všemu dlažba z kamene dokáže odolávat dlouhou dobu. Stěží byste objevili jiný materiál, vhodnější právě do těchto míst.
Impregnovatelnost nebo lesklý povrch – kameny samy o sobě nebývají příliš kluzké, to může být výhodnější vůči některým typům keramických dlaždic. Navíc lze některé kamenné obklady či dlažby impregnovat proti usazování mastnoty nebo proti absorbování vyšší vzdušné vlhkosti či vody. Povrch je možné upravit i bezbarvými laky v matném či lesklém provedení.
Jednoduchá údržba – kamennou dlažbu udržíte v čistotě velice jednoduše a nepotřebujete k tomu žádné čisticí speciální stroje. To si uvědomují zejména majitelé koberců. Kámen také není vinyl, který by se mohl poškrábat, vydrolit či odlomit. Není to plovoucí podlaha, na kterou nesmí přijít větší množství vody, a nejsou to palubky, které jsou náchylné na poškození měkkého povrchu např. při stěhování.
Zdravotní plus – u kamene neočekávejte, že bude do ovzduší uvolňovat nějaké toxické chemikálie. Leda, že by obsahoval jakousi radioaktivní látku, což je ovšem nepravděpodobné. S kamennými dlažbami se počítá i do míst, kde se pohybují malé děti, alergici, senioři a lidé chronicky nemocní.
Topení v podlaze – a konečně nízký tepelný odpor dovoluje přírodnímu kameni na podlaze zakrýt podlahové topné potrubí a vytvořit perfektní topnou plochu. Jakožto tepelný absorbent bude předávat teplo do svého okolí postupně, a tím pádem udržovat v místnosti příjemnější klima, než u vytápění radiátory.