Tak nejdříve za pomoci ostrého nože odřízněte květ. Spodní část stonku také trochu seřízněte. Ze zbytku odstraňte všechny lístky. Měla by vám zůstat část stonku o délce asi 20 – 25 centimetrů.
Základ je připravený a jdeme na to! Poradíme vám hned tři možné domácí způsoby, jak růžičku přimět k tomu, aby zakořenila. Doporučujeme vyzkoušet všechny tři, každou na jiném stonku.
První tip
Připravte si nejdříve roztok z droždí. Použijte 1 litr vody a 100 mg droždí. Stonky pak umístěte do roztoku tak, aby byla ponořena asi jejich třetina. Nechte je v něm 24 hodin. Pak je vyndejte a opláchněte teplou vodou. Potom je dejte do nádoby s vodou a umístěte v místnosti s pokojovou teplotou. Měla by být na slunečném místě. Vodu pravidelně měňte a dolévejte tak, aby byla ponořena asi polovina stonků.
Druhý tip
Začněte opět přípravou „živného“roztoku. Tentokrát v 1 litru vody rozpusťte lžičku medu. Stonky do něj umístěte opět tak, aby v něm byly ponořeny z jedné třetiny. Pak postupujte tak, jako v předchozím tipu, pouze s tím rozdílem, že je nemusíme oplachovat teplou vodou.
Třetí tip
Tentokrát použijeme k „oživení“ 1 litru vody 10 kapek čerstvé šťávy z listu Aloe vera. Aloe se postará o posílení imunity stonků a urychlení tvorby kořenů. Stonky tentokrát nechte v roztoku, udržujte hladinu tak, aby byly ponořeny z poloviny. Po deseti dnech přidejte asi 5 – 7 kapek šťávy z listu Aloe vera.
Když pustí stonky dostatečně silné kořínky, přesaďte je do květináče se substrátem pro růže. Na jaře je přemístěte ven a až si tam „zvyknu“, můžete je přesadit i na záhon!